Ogromny pożar lasu w gminie Kadzidło

pozar 24 05 2014W dniu 24.05.2014 r. około godziny 17:50 nasza jednostka została zadysponowana w ramach plutonu ratowniczego "LAS" do pożaru w powiecie Ostrołęckim miejscowość Gleba. Pluton sformował się w miejscowości Sadowne skąd ruszył do miejsca koncentracji w miejscowości Kadzidło Powiat Ostrołęka. Około godziny dwudziestej drugiej jednostki zostały wprowadzone do działań gdzie podmieniły zastępy straży które walczyły z żywiołem od godziny trzynastej.

Naszym zadaniem było przelewanie i dogaszanie zarzewi ognia oraz dowożenie wody z pobliskiego punktu czerpania. Działania nasze trwały do godziny ósmej gdzie zostaliśmy podmienieni przez następne jednostki. W akcji gaszenia około 80 ha lasu łącznie uczestniczyło około 100 zastępów Ochotniczych Straży Pożarnych i Państwowej Straży Pożarnej z powiatów województwa Mazowieckiego, Warmińsko-mazurskiego, Podlaskiego oraz Białostockiego. Nasz Pluton składał się :SLRr Mitsubishi L200 JRG Węgrów, GCBA-Rt 5/32 Scania P400 OSP Łochów GBA-Rt 2,5/23 Star-Man OSP Stoczek, GBA-Rt 2,5/23 Star-Man OSP Sadowne.

Share


Poniżej filmik znaleziony w sieci przedstawiający jak szybko rozprzestrzenia się pożar

Copyright © 2011-2019 OSP Łochów Al. Węgrowska 102
Powered by BOBER