Śmiertelny wypadek na DK 50

W dniu 30.06.2014 o godzinie 18:15 nasza jednostka została zadysponowana do wypadku drogowego na drodze nr 50 w okolicach miejscowości Strachówka powiat Wołomin. Po dotarciu na miejsce zastano po zderzeniu cztery samochody (dwie ciężarówki i dwa pojazdy osobowe). Jeden z samochodów ciężarowych znajdował się w rowie. W samochodzie osobowym znajdował się zakleszczony pasażer. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca akcji oraz na wykonaniu dostępu do uwięzionej osoby.

Po wydobyciu pasażera niezwłocznie przekazano osobę do zespołu pogotowia który podjął akcję reanimacyjną. Jednocześnie strażacy pomagali ratownikom medycznym w opatrywaniu innych osób  poszkodowanych. Po czterdziestu minutach próby przywrócenia czynności życiowych u jednego z poszkodowanych lekarz stwierdził zgon. Poza tym w wypadku zostały poszkodowane jeszcze cztery osoby które zostały przewiezione do szpitali. Utrudnienia na drodze krajowej nr 50 trwały kilka godzin. W akcji uczestniczyło pięć zastępów straży pożarnej: OSP Łochów, OSP Strachówka, OSP Jadów, JRG Wołomin (Posterunek Tłuszcz), JRG Węgrów (Posterunek Ostrówek). Cztery zespoły Pogotowia Ratunkowego, Policja z KP Jadów i WRD Wołomin.

 

Share

 

 

    

Copyright © 2011-2019 OSP Łochów Al. Węgrowska 102
Powered by BOBER