Dachowanie oraz śmiertelny wypadek

wypadekW dniu 06.02.2015r o godzinie 22:18 Zastęp GCBARt 5/32 udał się alarmowo do wypadku drogowego na drodze nr 62 między Budziskami a Gwizdałami. Po przybyciu na miejsce zastano w przydrożnym rowie samochód osobowy (Peugeot 206) leżący na dachu. Osoby poruszające się tym pojazdem opuściły go o własnych siłach (nie zostały poszkodowane). Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, postawieniu samochodu na koła i odłączeniu akumulatorów. Około godziny 22:48 zastęp został przedysponowany do innego wypadku który wydarzył się na drodze nr 50 w miejscowości Ostrówek. Po dojeździe na miejsce zastano dwa pojazdy po zderzeniu czołowym.

Samochód ciężarowy (cysterna paliwowa) znajdowała się w poprzek drogi z przodem w rowie a samochód osobowy  poza drogą. W samochodzie osobowym znajdowały się dwie osoby. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca akcji, oraz na wykonaniu dostępu do osób poszkodowanych przy pomocy narzędzi hydraulicznych. Po wydobyciu poszkodowanych na zewnątrz niezwłocznie przystąpiono do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Po około 20 minut prowadzenia resuscytacji   przybyły Lekarz pogotowia stwierdził zgon u obydwóch mężczyzn. Kierowca cysterny nie został poszkodowany. Droga krajowa była nie przejezdna przez kilka godzin. W działaniach uczestniczyły Zastępy: OSP Łochów, OSP Ostrówek, OSP Pogorzelec, JRG Węgrów. Dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz Policja z KP Łochów i KP Węgrów

 

Share

 

 

    

 

Copyright © 2011-2019 OSP Łochów Al. Węgrowska 102
Powered by BOBER