Wypadek w Starowoli

wypadekW dniu 29.05.2018r. o godzinie 10:00 zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego w miejscowości Starowola Powiat Wołomin Po przyjeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, wypadek dwóch pojazdów osobowych marki Mercedes A  oraz VW Passat. Samochody znajdowały się na poboczu drogi, po obu jej stronach. Pierwszym z pojazdów podróżowała jedna osoba, zaś drugim dwie osobowy. Kierujący VW Passatem oraz jego pasażer, sami opuścili pojazd przed przybyciem pierwszego zastępu JOP, kierująca Mercedesem A została wyrzucona z pojazdu, znajdując się na pasie ruchu. W wyniku tego wypadku zostały poszkodowane dwie osoby, pasażer VW oraz kierująca Mercedesem.

Działania straży pożarnej polegało na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, poprzez zamknięcie drogi gminnej w obu kierunkach. Równolegle do zabezpieczenia miejsca zdarzenia prowadzono pierwszą pomoc medyczną. Osoby poszkodowane przytomne. Działania straży pożarnej polegało na stabilizacji górnego odcinka szyjnego przy pomocy kołnierza ortopedycznego oraz umieszczeniu na desce ratowniczej i zabezpieczeniu głowy za pomocą klocków stabilizacyjnych. Wykonano opatrunek tamujący lekki krwotok z rany na głowie oraz wykonano badanie wstępne całego ciała. Podano tlen i udzielono wsparcia psychicznego, monitorując stan poszkodowanej do czasu przybycia karetki pogotowia. Druga osoba poszkodowana z VW Passata, sama opuściła pojazd, zabezpieczono górny odcinek szyjny, dla poszkodowanego przejęto pozycje półsiedzącą na poboczu drogi, brak widocznych obrażeń na ciele. Do czasu przyjazdu karetki monitorowana stan osoby, udzielając wsparcia psychicznego. W chwili przyjazdu karetek przekazano osoby poszkodowane. Odłączono również zasilanie w obu pojazdach, ze względu na uszkodzenia przednich części aut. Dalsze czynności prowadził KPP Wołomin. Po zakończeniu działań Policji, usunięto szkła oraz plastikowe części pojazdów z jezdni. W działaniach uczestniczyli: OSP Łochów, OSP Jadów, JRG Wołomin (posterunek Tłuszcz), JRG Węgrów (posterunek Ostrówek), ZRM z Łochowa i Tłuszcza, WRD Wołomin.

 

Share

 

 

 

Copyright © 2011-2019 OSP Łochów Al. Węgrowska 102
Powered by BOBER