Wypadek oraz pożar

wypadekW dniu 19.09.2019r. o godzinie 15:57 zastęp GCBARt 5/32 został zadysponowany do wypadku drogowego do którego doszło na drodze krajowej nr 62 między Łochowem a Kamionną. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono że doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych (ciągnik siodłowy z naczepą oraz samochód ciężarowy do przewozu betonu). Jeden z pojazdów znajdował się na pasie drogi z uszkodzoną naczepą a druga ciężarówka znajdowała się w przydrożnym rowie.

W ciężarówce znajdującej się w rowie uwięziony był kierowca. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz na wykonaniu dostępu do uwięzionego kierowcy przy użyciu narzędzi hydraulicznych a następnie ewakuowaniu kierowcy i przekazaniu go do przybyłego na miejsce zespołu Pogotowia Ratunkowego. Droga krajowa była nieprzejezdna przez trzy godziny. W działaniach uczestniczyli: OSP Łochów GCBARt 5/32, JRG Węgrów SRt 1,3/20 WRD Węgrów, Policja z KP Łochów, ZRM.

 
W dniu 19.09.2019 o godzinie 20:23 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru budynku w Łochowie na ulicy Długiej. Po przybyciu na miejsce stwierdzono że w budynku panuje duże zadymienie i palą się składowane w kotłowni w pobliżu pieca różne materiały (gazety szmaty). Działania straży polegały na ewakuacji z budynku trzech osób odłączeniu dopływu energii elektrycznej do budynku a następnie wprowadzeniu roty w aparatach ochrony dróg oddechowych z linią gaśniczą do pomieszczenia kotłowni w celu ugaszenia pożaru. Po ugaszeniu oddymiono pomieszczenia sprawdzono budynek kamerą termowizyjną i czujnikiem wielogazowym. Przekazano pisemnie miejsce działań do dalszego nadzorowania właścicielowi. W akcji uczestniczyli : OSP Łochów, OSP Łochów ul Fabryczna, JRG Węgrów.
Share
Copyright © 2011-2019 OSP Łochów Al. Węgrowska 102
Powered by BOBER